50 lat Liceum Ogólnokształcącego

ZUT

Realizacj projektu "Szkoła sukcesu" w I semestrze roku szkolnego 2011/2012

Realizatorem projektu Szkoła Sukcesu – ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych,  ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości, języków obcych i IC  jest  szkoła English Unlimited założona przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt realizowany jest od 01.12.2009 do 31.07.2014 na podstawie umowy podpisanej z Ministerstwem Edukacji Narodowej (nr UDA-POKL.03.03.04-00-073/09-00 z dnia 12.02.2010) w ramach poddziałania 3.3.4. „Modernizacja treści i metod kształcenia” – projekty konkursowe priorytetu III. „Wysoka jakość systemu oświaty”.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie przystąpił do II edycji projektu, którego realizacja przypada na lata 2011 – 2014.
W ramach projektu powstało Szkolne Koło Naukowe, którego członkami jest szesnaścioro uczniów klasy I b Liceum Ogólnokształcącego o kierunku matematyczno – ekonomicznym. Uczniowie uczestniczą w zajęciach języka angielskiego i przedsiębiorczości. Podczas wakacji dwoje uczestników projektu weźmie udział w obozie naukowym w Gdańsku.
Przedsiębiorczość:
Do realizacji programu SKN wykorzystywana jest internetowa platforma e-learningowa.
W I semestrze odbyły się 4 spotkania kontaktowe związane z podsumowaniem realizacji 4 modułów. Każdy z uczestników wykonał 26 zadań problemowych udzielając odpowiedzi na poszczególne pytania  i umieszczając posty na forum. Tematyka zrealizowanych modułów to: Decyzje konsumenckie, Prawa i obowiązki konsumenta, Oznakowanie produktów, Wybrane elementy marketingu. Frekwencja na zajęciach w I semestrze wyniosła 100%.

Język angielski:

Zajęcia języka angielskiego odbywają się w wymiarze ok. 11 godz./miesiąc, od końca września 2011 do końca stycznia 2012 przeprowadzone zostało 45 godzin lekcyjnych. Uczestnicy realizują program na poziomie pre-intermediate, korzystają z podręcznika Total English.
Podczas zajęć wykorzystywane są również materiały dodatkowe z języka angielskiego oraz przedsiębiorczości w języku angielskim, a także filmy DVD, skorelowane z treścią podręcznika. Uczniowie pisali trzy testy sprawdzające, średnie wyniki z testów wynosiły powyżej 80%.

mgr Edyta Daszkiewicz
mgr J. Cezary Salamończyk